Twój lekarz rodzinny

Twój najlepszy lekarz rodzinny Lublin pracuje w przychodni Medimed! Posiadamy aktualną umowę z NFZ na świadczenie bezpłatnych usług w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

Czym zajmuje się lekarz rodzinny?

Lekarz rodzinny zapewnia tak zwaną podstawową opiekę zdrowotną. Jego głównym celem jest skuteczne leczenie najczęstszych schorzeń, by jego pacjenci byli w możliwie jak najlepszej kondycji. W razie wyczerpania możliwości leczenia, to on wydaje swoim pacjentom skierowania do lekarzy specjalistów.
Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej ma uprawnienia do leczenia zarówno dzieci i młodzieży, jak również dorosłych. Inaczej mówiąc – może on zapewnić kompleksową opiekę medyczną wszystkim członkom rodziny.

Inna rola lekarza rodzinnego

Do lekarza rodzinnego możemy przyjść nie tylko wtedy, gdy mamy problemy ze zdrowiem. Jest on bowiem w stanie doradzić w kwestiach dotyczących zdrowego stylu życia, zachęcić nas do regularnych badań profilaktycznych lub sprawdzić, czy aby na pewno właściwie przyjmujemy leki.
Lekarz ten jest również kompetentny w leczeniu najczęściej spotykanych chorób, takich jak cukrzyca lub nadciśnienie. Nie musimy od razu kierować się do specjalistów – w wielu przypadkach lekarz rodzinny będzie posiadał wystarczającą wiedzę na temat tego, jak może pomóc.
Lekarz sprawuje kompleksową opiekę lekarską w zakresie swoich możliwości nad zadeklarowanymi do niego pacjentami ukierunkowaną na promocję zdrowia, profilaktykę, diagnostykę schorzeń, leczenie, zapobieganie lub ograniczanie niepełnosprawności oraz usprawnianie i pielęgnację świadczeniobiorcy w chorobie.
Świadczenia lekarskie realizowane są w na miejscu w przychodni oraz w przypadkach uzasadnionych wskazaniami medycznymi – poprzez porady udzielane w domu.

Godziny przyjęć lekarza rodzinnego

Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej zapewnia pomoc medyczną w naszej przychodni codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach: 08.00-18.00.